Phone

Kovanlar

Kovanlar
Günümüzde yüksek verimlilik, gelişen hammadde çeşitliliği, plastik işlemede yüksek abrasifliğe sahip katkı maddelerinin kullanımı, yüksek hızlarda çalışma ve uzun kullanım süresi gibi ihtiyaçlar, gereksinimleri zorlamaktadır. Plastik işleme makinelerinde kesintisiz bir prosesi sağlamanın yolu da ancak doğru seçilmiş kovan vida tasarımı, malzemesi ve sertleştirme işleminden geçmektedir.
Enformak PT sizlere ekstrüzyon ve enjeksiyon uygulamalarında kullanılacak tüm kovan dizaynlarını uygun malzeme ve sertleştirme seçenekleriyle sunmaktadır.
 
  • Tek vida kovanları
  • Yivli besleme bölgesine sahip kovanlar
  • Degazajlı Kovanlar
  • Çift çaplı geri dönüşüm kovanları
  • Su soğutmalı kovanlar
  • Çift vida kovanları
  • Parçalı çift vida kovanları
  • Bi-metal kovanlar
  • Abrazyon ve Korozyon dayanımlı silindir ve bükseler
 
 
 
Kovan Üretim Parametreleri Tekli Kovan Çiftli Kovan Takım Çeliği
İç Çap (mm) 16-250 30-160 16-100
Uzunluk (mm) 4500 4500 1500
Not: Verilen uzunluklar, tek parça olarak işlenebilen değerlerdir. Çoklu parça ile daha uzun kovanlar da üretilebilmektedir.
 
 
 
 
Tek Ekstrüzyon ve Enjeksiyon Kovanları
Yüksek aşınma dayanımına sahip olan nitrasyon çeliği ya da bi-metal olarak üretilmiş kovanlar Enformak tarafından tedarik edilebilir. Gelişmiş işleme merkezimiz sayesinde, Enformak sizlerin en kompleks şekilli kovanlar da dahil tüm ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verebilmektedir. Ekstrüzyon teknolojisinde beslenmesi zor olan, yüksek moleküler ağırlığa sahip poliolefin malzemeler ya da kırılmış, öğütülmüş malzeme kullanımında, sizlere besleme bölgesinde derin konik kanallara sahip cebri besleme yapılabilen yivli kovan ve iç yüzeye yakın olarak dizayn edilmiş spiral kanallı soğutma sistemimizi teklif ediyoruz.
Yivli Kovan Sistemi sayesinde;
%60-70 oranında kapasite artışı
Karşı basınçtan bağımsız verim alabilme imkânı
Daha kararlı çıkış verimi elde edilir.
Plastik enjeksiyon üretiminde kullanılan hammadde çeşitliliğinin artması, özellikle yüksek basınç ve daha yüksek hızda baskı yapabilme gereksinimlerinin karşılanması, enjeksiyon teknolojisinin getirmiş olduğu avantajların korunması ve akabinde oluşabilecek dezavantajların giderilmesi ancak doğru seçilmiş malzeme, sertleştirme işlemi ve tasarım ile olabilir.Enformak PT, geniş ürün yelpazesi ve sertleştirme seçenekleri ile sizlerin proseslerine en uygun malzeme ve sertleştirme seçeneğini sunmaktadır.
Çift Vida Kovanları
Çift vidalı ekstrüderlerle uygun şekilde çalışabilmek için, kusursuz olarak üretilmiş bir kovan büyük öneme sahiptir. Hatveler arası eksenel mesafeler, paralellikler, düzlükler ve boşlukların çapları çok dar toleranslara sahiptir. Enformak tarafından geliştirilen çift vida kovanlarının üretim işlemi ile birlikte çiftli kovan üretimi için en yüksek hassaslıkta işlemenin garantisini veriyoruz. Çiftli kovanların boşluklarının tamamlanma işlemi tek bir yüklemede yapılmaktadır. Standart çiftli kovanlar nitrasyon çeliğinden imal edilmektedir, fakat Enformak kalsit gibi çok yüksek abrasif özelliklere sahip katkı maddesi kullanılan uygulamalar ya da WPC uygulamalarında daha yüksek aşınma dayanımına sahip ürünleri de sizlere sunabilmektedir. Lütfen daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.
Kauçuk Kovanları
Enformak, kauçuklar için her türlü farklı kovan dizaynını ( soğuk besleme, sıcak besleme, pimli kovan tipi vb.) sağlayabilmektedir. Enformak kendi kauçuk kovan ve vida dizaynlarına sahiptir. Standart olarak üretmiş olduğumuz kovanlarda kovanın tamir edilmesi durumu düşünüldüğünden, değiştirilebilir bükse kullanılarak kolay ve uygun maliyetli tamir çözümleri de sunulmaktadır.
Özel dizayn edilmiş cep ve cebri beslemesi sayesinde, beslemesi zor olan kauçuk şeritler etkili bir biçimde rahatlıkla beslenebilmektedir. Besleme bölgesi de dahil tüm kovan boyunca uzanan soğutma suyu kanalları da etkili bir biçimde kauçuğun işlenmesini sağlamaktadır.

Malzemeler ve Aşınma Direnci
Sistemimiz Üzerinden Detaylı Bir Şekilde İnceleyebilirsiniz.

  • Enformak
Enformak Plastik Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.
Bosb Mermerciler Sanayi Sitesi
9.Cad No.14 
34524
Beylikdüzü - İstanbul
TÜRKİYE

Kendi hastalarımıza ait tedavi ve resimler hasta hakları çerçevesinde ve yasalar gereği yayınlanmamaktadır.Sitemizde gösterilen animasyon ve içerikte kullanılan resimler profesyonel çalışmalar olup telif hakkına tabidir.Site içerisinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir.Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.