Phone

Bimetalik Kovanlar


Bimetalik Kovanlar
Günümüzde plastik malzemelerin çeşitliliğinin artması ve akabinde abrasif ve korosif etkisi yüksek ,cam elyafı, kalsit, boyar maddeler, vs.. katkıların kullanımı standart kovanların ömrünü çok kısaltmakla birlikte, kısa aralıklarla duyulacak olan kovan ihtiyacı için oldukça yüksek zaman ve para kaybına yol açmaktadır.
Kullanıcılarımıza sunduğumuz bimetalik kovanlar ile, aşınma ve korozyon dayanımı yüksek, daha uzun ömürlü kovan ihtiyaçları karşılanmakta ve uzun süreli üretim ve kalite kaybı olmadan çalışmaları sağlanmaktadır.
Basınç dayanımı daha yüksek çeliklerden imal edilen kovanlar, iç yüzeylerine aşınma ve korozyon direnci yüksek özel alaşımlı malzemeler kaplanması ile bimetalik hale getirilmektedir.
Ekstrüzyon ve enjeksiyon dahil tüm kovanlarda uygulanabilen bu özellik ile, standart nitrasyonla sertleştirilmiş kovanlarda 0,2-0,6 mm sertlik derinliği bulunurken, bimetalik kovanlarda bu tabaka 2 - 4 mm olmakta ve standart kovanlara nazaran ömürleri 2-3 kat daha fazla olmaktadır.
Fe-Cr tabanlı, Ni-Co tabanlı ve Ni tabanlı olmak üzere 3 faklı özellikte alaşım seçeneği sayesinde kullanım ve ihtiyaca göre farklı kaplama alaşımları seçilerek, korosif ve abrasif etkiler minimize edilebilir.

Malzemeler ve Aşınma Direnci
Sistemimiz Üzerinden Detaylı Bir Şekilde İnceleyebilirsiniz.

  • Enformak
Enformak Plastik Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.
Bosb Mermerciler Sanayi Sitesi
9.Cad No.14 
34524
Beylikdüzü - İstanbul
TÜRKİYE

Kendi hastalarımıza ait tedavi ve resimler hasta hakları çerçevesinde ve yasalar gereği yayınlanmamaktadır.Sitemizde gösterilen animasyon ve içerikte kullanılan resimler profesyonel çalışmalar olup telif hakkına tabidir.Site içerisinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir.Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.